×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۸  
true

پیام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی به اجلاس سراسری نماز

بسم الله الرّحمن الرّحیم

جناب حجت الإسلام آقای قرائتی ( دامت افاضاته ) ، بسیار از جناب­عالی و همکارانتان متشکرم که همّت کرده و دومین مجمع اقامه­ ی نماز را برای گسترش دادن فرهنگ نماز و استحکام بخشیدن پایه‌های آن در جامعه ­ی اسلامی ایران ، فراهم آورده‌اید. و امیدوارم همگی مأجور و به هدف مقدس خود نائل گردید.

امسال اگر این­جانب باید پیامی به شما و آن مجمع محترم بدهم، این پیام آن است که همه، کوشش خود را برای تحقق توصیه‌های مندرج در پیام سال گذشته به اولین مجمع ، بکار برید و از این­که آن­ها فقط نقشی بر کاغذ و الفاظی برای شروع بحث بمانند، مانع شوید.

بی‌شک ناگفته‌های باب نماز بسیار است و قاصری چون این­جانب کوچکتر از آن است که به همه ­ی آن معارف دست یابد، چه رسد به این­که آن را در پیامی یا پیام­هایی بگنجاند و امید است به فضل‌ الهی و دستگیری حضرت ولی عصر ( ارواحنا فداه ) راه درک و تفهیم آن به دیگران بر دل­های نورانی و با معرفت هموار گردد.

لیکن یکی از آن­چه شناخته و دانسته‌ایم، راه شناخت بیشتر را به روی ما باز می‌کند و معرفت ما را روشن تر و بی‌شبهه‌تر می‌سازد.

گزارش­ها، گویای آن است که از سال گذشته تاکنون قدم­های عملی قابل دیری در این راه برداشته شده است ولی این از آن­چه حق عظیم نماز در ایران اسلامی می‌طلبد بسی کمتر است. ان­شاءالله همکاری همه­ی دستگاه‌های اسلامی، اعم از : آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی و مطبوعات و دیگر نهادها و سازمان‌های مؤثر بتوانند شما را در مقصود مقّدستان یاری دهد. توفیق همگان را از خداوند خواستارم.

سید علی خامنه ای

true

false