×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۸  
true

 

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به سیزدهمین  اجلاس سراسری نماز ، شهریور ۱۳۸۲

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اینک پس از دوازده سال از آغاز حرکت مبارک اقامه­ ی نماز باید فصل دیگری در این تلاش و جهاد مبارک آغاز شود. این فصل می‌بایست نگاه خود را به برنامه ریزی کوتاه مدّت و میان مدّت برای دست­یابی به هدف‌های تعریف شده‌ای بدوزد که به­گونه‌ای انبوه و متراکم در خلال توصیه‌ها و دستورالعمل‌های تقدیم شده در این مدت، موج می‌زند. هدف بلند مدّت اقامه­ی نماز در جامعه، صلاح و فلاح همگانی است، لیکن تا رسیدن به آن مقصود والا، هدف میان مدّت، بر افروختن چراغ نماز در همه­ی خانه‌ها و در خانه­ی دل­ها است. و هدف کوتاه مدّت، به کارگیری همه­ی ظرفیّت علمی و هنری و تبلیغی کشور در این راه و سمت و سو دادن به همه­ی آن­گونه تلاش‌ها در این جهت است.

همچنان­که برای گزاردن نماز باید قبله را شناخت و به آن روی آورد، برای لبریز کردن فضای دنیا و دنیای دل­ها از عطر و جلوه و روح نماز هم قبله‌ای وجود دارد که باید آن را یافت و بدان روی کرد. این قبله همان هدف­های والا و نهایی نماز است و روی کردن به آن، پیمودن راه­هایی است که بدان منتهی می‌شود، و این راه­ها در قالب هدف­های کوتاه مدّت و میان مدّت، تعریف شدنی است. اکنون بحمدالله با همّت رئیس جمهور محترم،‌ دستگاه­های اجرایی ذی­ربط به همکاری در عمل برای اقامه­ی نماز فراخوانده شده‌اند، و از دستگاه­های تبلیغی به­ویژه صدا و سیما و وزارت­های فرهنگی و گردانندگان مراکز جمعیتی، ‌به­طور ویژه در پیام سال­های پیش تعهد مسؤولانه خواسته شده است، کار لازم امروز آن است که هیأت­هایی برای تعیین دقیق مأموریت­های این دستگاه­ها تشکیل شود و بر اثر آن، ‌برنامه زمانبندی شده همه فعالیت­ها و خدماتی که وظیفه­ی آنان است با شیوه‌ای علمی و واقع بینانه فراهم گردد. و هیأت کارآمد دیگری مأمور پیگیری و نظارت مستمر بر پیشرفت این فعالیت­ها و خدمات گردد.

براین اساس ،‌گردهمایی سال آینده شما، مجمعی فقط برای سخنرانی نیست بلکه عرصه‌ای است که در آن می‌باید هیأت‌های مزبور گزارش پیشرفت آن برنامه­ی زمانبندی شده را بدهند و جمع داوری عالی­رتبه‌ای،‌ سهم هر دستگاه را از تشویق و تقدیر و یا خدای نخواسته از توبیخ و سرزنش به او بپردازد و بر اساس پیشرفت­ها یا توقف­ها و موانع راه، برنامه­ی جامع را تصحیح یا تکمیل کند.

بی‌شک دولت محترم و شخص رئیس محترم جمهور می‌توانند برترین نقش را در این فرآیند منطقی و کارساز، ایفا کنند.

توفیقات همگان به­ ویژه جناب حجت الإسلام قرائتی را در پیشبرد این خواسته­ی‌ ارزشمند از خداوند متعال مسئلت می‌کنم و امیدوارم مشمول ادعیه­ی زاکیه حضرت بقیه الله باشند.

والسلام علیکم و رحمه‌الله

سیدعلی خامنه‌ای

۱۴/۶/۸۲

  روابط عموومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه

true

false