×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور :فضای مجازی یک منبر بزرگ میلیاردی در اختیار ما قرار داده است که تلاش داریم برای پیشبرد اهداف خود و ترویج و اشاعه فرهنگ اقامه نماز از آن نهایت استفاده را ببریم.     

روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، محمد مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، چهارشنبه(۳ آبان) در نشست هماهنگی اجلاس استانی نماز و فضای مجازی که با حضور دستگاه های مختلف در معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: همه ظرفیت های دولتی و مردمی باید برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز فعال شود.

 

وی با اشاره به اینکه اجلاس سراسری نماز هر سال با یک خط دهی ویژه برگزار می شود، افزود: چاپ و انتشار بیش از ۴۰ عنوان کتاب با محوریت نماز یکی از اتفاقات بسیار خوبی است که از دل همین اجلاس بیرون آمده است.

 

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، با بیان اینکه اجلاس های نماز با محوریت دادن به آموزش و پرورش، هنرمندان و ضرورت تربیت مدرس در این حوزه در سال های اخیر برگزار شده است، اظهار کرد: بیش از یک هزار مدرس به صورت ویژه در خصوص نماز تربیت شده اند.

وی با اشاره به اختصاص پایان نامه یکی از پزشکان به اقامه نماز از سوی بیماران بخش مراقبت های ویژه و ارائه مستندات این پژوهش در اجلاس سالانه نماز، عنوان کرد: یکی از اثرات بسیار مهم این اتفاق آموزش بیش از ۱۰ هزار پرستار در بیمارستان های سراسر کشور و تجهیز اتاق های بیماران بود.

 

مظفر، اظهار کرد: امسال با توجه به حساسیت های فضای مجازی محوریت اجلاس سراسری نماز بر این فضا قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: فضای مجازی یک منبر بزرگ میلیاردی در اختیار ما قرار داده است که تلاش داریم برای پیشبرد اهداف خود و ترویج و اشاعه فرهنگ اقامه نماز از آن نهایت استفاده را ببریم.

 

قائم مقام ستاد اقامه نماز، ابراز کرد: ما نمی خواهیم نماز را مجازی کنیم بلکه در فضای مجازی می خواهیم به زبان شیوا و جوان پسند معارف نماز را بیان کنیم.

 

وی در تشریح اهداف اجلاس سراسری نماز ۹۶ که آذرماه در هرمزگان برگزار می شود، بیان کرد: کسانی که توان تولید محتوا یا توزیع آن را دارند باید در این عرصه وارد شوند و به نشر و گسترش فرهنگ نماز کمک کنند.

 

مظفر، اعلام کرد: حدود یک هزار اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که بعد از اجلاس این محتواهای تولید شده با توجه به حساسیت و خط ویژه ای را به داخل جامعه بکشیم که یکی از این بسترها شبکه های اجتماعی است.

 

وی تصریح کرد: مبلغین و روحانیون نباید با توجیه ناصواب بودن از فضای مجازی دوری کنند بلکه باید با توجه به علم، دانش و آگاهی خود از این تهدید به عنوان فرصت بهره برده و با استفاده از آن به تبلیغ و ترویج دین بپردازند که یکی از اهداف این اجلاس هم همین است.

روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false